KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8792703
*
nr 879 2703
Einar Nerman
(1888-1983), Sverige
Blandteknik, Einar Nerman (1888-1983), 'Fru Envall' mm: 39x17
Einar Nerman, svensk målare, tecknare, grafiker född i Norrköping 1888, död 1983.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 mars 2014
kl 18:39:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 19:51:55
1
300 kr
3/3 10:25:44
2
350 kr
3/3 18:06:41
3
600 kr
3/3 18:34:05
1
500 kr
3/3 18:34:51
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Einar Nerman
Einar Nerman, svensk målare, tecknare, grafiker född i Norrköping 1888, död 1983.
Läs mer om Einar Nerman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik einar nerman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:22
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20
*
Einar Nerman
Einar Nerman, svensk målare, tecknare, grafiker född i Norrköping 1888, död 1983.
Läs mer om Einar Nerman
nr 879 2703
Einar Nerman
(1888-1983), Sverige
Blandteknik, Einar Nerman (1888-1983), 'Fru Envall' mm: 39x17
Einar Nerman, svensk målare, tecknare, grafiker född i Norrköping 1888, död 1983.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 mars 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/2 19:51:55 | 1 | 300 kr |
| 3/3 10:25:44 | 2 | 350 kr |
| 3/3 18:06:41 | 3 | 600 kr |
| 3/3 18:34:05 | 1 | 500 kr |
| 3/3 18:34:51 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Einar Nerman
Einar Nerman, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker född i Norrköping 1888, död 1983.Läs mer om Einar Nerman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik einar nerman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:22 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20



